Ciekawostki BG Sport Bąkowa Góra

Można powiedziec, że drużyna BG Sport Bąkowa Góra to drużyna rodzinna.
W pierwszym sezonie w oficjalnych rozgrywkach w zespole występowali bracia: Piotr i Daniel Simkiewicz, Krzysztof i Andrzej Sztark oraz Dawid i Mateusz Patek
Prezesem klubu był Tomasz Chmielewski, a jego syn Rafał był czynnym zawodnikiem drużyny.
Natomiast skarbnikiem drużyny od samego początku jest Pani Marzena Patek, mama wcześniej przedstawionych braci Patków. Nad bezpieczeństwem i porządkiem w klubie czuwał tata braci Patków - Pan Jurek. Pierwszym trenerem ekipy biało-niebiesko-czarnych był Jan Cukiernik.
Największy dotychczasowy sukces BG, to awans zespołu do A-klasy, a przede wszystkim zajęcie 6 miejsca w tej klasie na koniec sezonu 2012/2013. Sporym osiągnięciem drużyny jest także dotarcie do III rundy Pucharu Polski, gdzie ulegliśmy po zaciętej walce Mechanikowi Radomsko.
...............................................................................................................................................................................
BG Sport Bąkowa Góra występuje obecnie w piotrkowskiej b-klasie grupa II, a trenerem jest Michał Sewerynek - wychowanek pierwszego trenera BG - Jana Cukiernika. Prezesem klubu jest Pan Krzysztof Sztark, tata grającym braci Krzyśka i Andrzeja. W drużynie nadal grają także bracia Patkowie: Dawid i Mateusz, a w pracach klubowych pomagają: mama Marzena Patek (skarbnik), tata Jerzy Patek (gospodarz klubu) oraz siostra Monika Patek (sekretarz).
Warto nadmienic również, że od samego początku istnienia klubu bardzo ważną osobą jest Emil Więcławski, bez którego istnienie i prawidłowe funkcjonowanie klubu było by wręcz niemożliwe.
Kolejną ważną osobą jest były zawodnik drużyny, a obecnie kierownik Marcin Patek - pomysłodawca reaktywowania drużyny po wycofaniu się z rozgrywek.

Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
1fb6437378d5b35dad0bab69951766afff326491
Przepraszamy. Wystąpił błąd naszego serwera